Новий Рік в Карпатах

• Карпати • 7 днів • 850 км • $400 • Складність: низька




Львів ➺ Водоспад Кам'янка ➺ Бункер лінії Арпада ➺ Замок Сент-Міклош ➺ Замок Паланок ➺ Ужгород ➺ Водоспад Шипіт ➺ Латорскій перевал ➺ Львів


Ми пропонуємо Вам на тиждень зануритися в атмосферу новорічних традицій Західної України і, звичайно, весело і цікаво відсвяткувати Новий рік!

Протягом семи днів познайомимося з традиціями, природою, архітектурою Західної України на територіях, що у минулому належали Чехії та Польщі у складі Австро-Угорщини, сучасних Закарпатської та Львівської областей. Частина туру пройде на автотранспорті (будуть надані автомобілі з водіями). Друга частина - піші екскурсії по Львову та Ужгороду. Оглянемо масу природних та історичних пам'яток Українських Карпат!

Відчуємо чарівну атмосферу старовинного міста Львова - столиці Західної України. Побачимо водоспад Шипіт, залишки замку в Невицькому, відвідаємо замок "Паланок" у Мукачевому, Ужгородський замок, музей народної архітектури та побуту в Ужгороді, замок "Сент-Міклош" і замок-палац графів Шенборнів в селі Чинадієво, погуляємо в Ужгороді - одному з найвідоміших туристичних центрів Західної України, який знаменитий своїми народними промислами та традиціями.

На підйомнику піднімемося до підніжжя гори Гимба, що на хребті Полонина Боржава - найдовшою полонині (альпійського лугу) Закарпаття. Заглянемо в підземелля військового бункера угорської лінії оборони "Арпада", яка будувалася з 1939 по 1943р.

Познайомимося з місцевим колоритним побутом, архітектурою, національною кухнею.

Проживання планується у львівському хостелі і приватній садибі в Закарпатті. За додаткову плату для бажаючих є можливість покататися на гірських лижах.


Зустріч у Львові в районі 12:00 за місцевим часом (інструктор підійде в хостел до цього часу), розміщення в хостелі в центрі міста, знайомство групи. Піша екскурсія по Львову.

У залежності від часу приїзду учасників зробимо екскурсію по старих кварталах Львова. Оглянемо Вірменський костел 1437 року, Катедру латинську 1360 року, Каплицю Боїмів 1609 року, костел бернардинів 1630 року, костел Домініканців, П'ятницьку церкву, не пропустимо площу Ринок і Арсенал.

На площі Ринок зайдемо в музей Аптеки та піднімемося на вежу міської Ратуші, звернемо увагу на Львівську оперу, пам'ятник Адаму Міцкевичу. Також постараємося знайти час для: відвідування Личаківського цвинтаря, прогулянки по Шевченківському Гаю і підйому на Високий Замок для огляду вечірнього міста зверху.

Обід в одному з численних львівських кафе.

Рано вранці виїжджаємо в село Пилипець Міжгірського району Закарпатської області. По дорозі відвідуємо водоспад Кам'янка в Сколівських Бескидах. Рухаємося через Латорський перевал, де обідаємо в закарпатській корчмі.

По прибутті в Пилипець розміщуємося в комфортабельній садибі. Готуємося до зустрічі Нового Року. Святкуємо!

Гарненько відіспавшись після святкування Нового Року, здійснюємо пішу прогулянку до водоспаду Шипіт, після чого на підйомнику піднімаємося до підніжжя гори Гимба (1491 м), де відкривається дивовижний краєвид на багато десятків кілометрів за гарної погоди.

Увечері нас чекає карпатська лазня на дровах.

Рано вранці збираємо речі і виїжджаємо в місто Ужгород, обласний центр Закарпатської області. Це старовинне європейське місто з численними історико-культурними пам'ятками.

Відвідуємо Ужгородський замок, перші згадки про який в історичних документах належать до IХ століття. Ужгородський замок - історичне серце міста Ужгород на Закарпатті. Далі за планом - Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Це один з перших музеїв просто неба в Україні, який був відкритий в 1970 році (представлені житла і вдома етнографічних груп - лемків, бойків і гуцулів, а також угорського та румунського населення краю).

Після обіду в одній з міських харчевень здійснюємо пішу прогулянку по місту, потім повертаємося в село Пилипець. Вечеря, вечір приємного спілкування.

Після сніданку виїжджаємо в село Верхня Грабівниця, де оглянемо побудований всередині гори військовий бункер лінії оборони "Арпада". Лінія "Арпада" створювалася в 1938 - 1943 роках «для оборони від червоних орд» (цитата з книги військового історика). Оборону на лінії "Арпада" вела 13-а піхотна дивізія 1-ї угорської армії, у складі фашистської армії. Далі виїжджаємо в мисливський замок-палац графів Шенборнів (1890р.) - унікальна пам'ятка історії та архітектури, яка вважається однією з перлин Закарпаття. Кожна деталь замку є окрасою побудови. Двері і вікна прикрашені вітражами на біблійну тематику.

Далі за планом відвідування замку Сент-Міклош, зведеного в ХV столітті. Він створений на зразок більш давніх романських феодальних твердинь. Село Чинадієво, в якому знаходиться замок, вперше згадується в історичних документах від 1214 В народі замок Сант-Міклош прозвали Замком Любові, і ми дізнаємося чому!

Після обіду вирушаємо в замок "Паланок" у Мукачевому, місце, з яким пов'язана величезна кількість легенд. Вперше згадується в документах, які датуються XI століттям. Замок пережив кілька облог і реконструкцій, більше ста років був в'язницею. Після входження Закарпаття до складу Радянської України в замку знаходилось профтехучилище. Сьогодні в Мукачівському замку знаходиться історичний музей, який ми відвідаємо.

Повертаємося до Львова через Латорський перевал, де є можливість закупитися карпатськими сувенірами, обідаємо в одній з харчевень по дорозі. По приїзді розміщуємося у вже відомому хостелі.

Якщо є бажання, можна самостійно погуляти вечірнім Львовом і повною мірою насолодитися його унікальною самобутньою атмосферою.

СЗдійснюємо автомобільну екскурсію по замкам Галичини (сучасна Львівська область). Маршрут: Львів - Олеський замок, пам'ятка архітектури та історії XIII - XVIII століть - замок у селі Підгірці, одне з найцікавіших місць Львівській області, далі: Золочівський замок (побудований в 1634-1636 рр.), далі - архітектурний комплекс оборонного монастиря в селі Унів, оглянемо Свіржський замок, який вперше згадується в 16 столітті, замок не раз використовувався для кінозйомок, наприклад, при екранізації роману А.Дюма "Три мушкетери". Якщо дозволить час - оглянемо руїни одного з найбільших в Україні замків у Старому Селі, недалеко від Львова.

До вечора приїжджаємо на вокзал, готуємося до від'їзду.


Довідка:

Лінія "Арпада" створювалася в 1943-44 роках "для оборони від червоних орд" (цитата з книги військового історика). Оборону на лінії "Арпада" вела 13-а піхотна дивізія 1-ї угорської армії, у складі фашистської армії.

Замок Паланок розташований на горі вулканічного походження і займає площу майже 14000 кв.м. Точна дата заснування замку невідома, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується. З 1396 по 1414 роки в скелі, на якій стоїть замок, був вирубаний 85-метровий колодязь. З 1685 по 1688 роки замок переживає одну з найбільших облог, яку здійснили війська австрійського імператора. Після захоплення замку австрійці його реконструювали, зробивши замок найсильнішою фортецею на сході Австрійської імперії. У 1782 році тут відкривається політична в'язниця Австрійської монархії, в якій протягом більше 100 років перебувало понад 20 тисяч в'язнів. Після входження Закарпаття до складу Радянської України в замку знаходилось профтехучилище. Сьогодні в Мукачівському замку знаходиться історичний музей.

Ужгородський замок — історичне серце міста Ужгород на Закарпатті. Замок був зведений в Середні століття магнатами Другетами, потім неодноразово перебудовувався, нині відкритий в якості музею.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей під відкритим небом в місті Ужгород, складається з архітектурних пам'яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш поширених видів народного прикладного мистецтва. У музеї представлені зразки житла і садиб закарпатців низинних районів (русинів-долинян, румунів та угорців), а також - горян (бойків та гуцулів). У музеї під відкритим небом розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, корчма. У музеї зберігається понад 14 тисяч експонатів.


Примітки:

• При несприятливих погодних умовах (загроза лавин, ожеледиць, рясного снігопаду, сильного мороз, поганої видимості тощо) програма і автомаршрут конкретного дня можуть бути змінені з метою забезпечення безпеки групи.


Що входить у вартість:

• Проживання в хостелі (2х, 3х і 4х-місне розміщення) в 1-й і останній дні туру • Проживання в комфортній садибі (2х і 3х-місне розміщення) • Новорічний стіл • Триразове харчування з 2-го по 5-й дні туру (національна кухня) • Надання машин з водіями, оплата палива на маршруті • В'їзд/вхід на території національних парків, замків і т.п. • Екскурсії по програмі • Робота інструкторів • Лазня


Що НЕ входить у вартість:

• Ж/д або авіаквитки • Сніданки 1-го, 2-го і 7-го днів туру • Вечері 1-го, 6-го і 7-го днів туру • Катання на гірських лижах (за бажанням)